Three Cranes Brand 1128 Liu Bao, 2011

Kvalita

Klasicky vypadající sypané Liu Bao. Drobnější lístky, mirně kroucené, relativně jednotného vzhledu. Vybrané listy „Yiji“, tedy první kvality, které zrály 2 roky.

Sklizeň

jaro 2011

Místo

Wuzhou, Guanxi, Čína

Jméno

Wuzhou TF Three Cranes Brand 1128 Liubao Tea

Prodejce a cena

chawangshop.com, 5.50$, cca 110,- kč za 100g.

Info

Krásné mladé nevybouřené Liu Bao. Vůně tradiční, tedy taková, které říkám borový les, smíšená s vůní ořechů. Borovice však převažují a prozrazují potenciál pro další vývoj tohoto čaje, kdy tyto tóny lehce ustoupí a budou nahrazeny sladkostí a mentolem. Lístky pochází z vybraného materiálu a je to znát nejen na tvaru a vůni, ale i na výdrži čaje.

Nálev je průzračné hnědé barvy. Chuť je delikátní, silná, mladistvá, energická, nevybouřená. Převažují v ní tóny borové a ořechové, vhodně doplněné o jemnou nasládlost a ušlechtilou dřevitost. Na tomto čaji považuji za obrovský klad jeho živost – rozehraje v ústech symfonii, kdy se jednotlivé chuťové složky mísí, přelévají a střídají. Navíc vás nabije pozitivní energií.

Dochuť vezmeme telegraficky: je dlouhá, živá, aktivní. Naprosto špičková.

Parádní čaj, který je výborný už teď a časem bude jistě ještě lepší. Nabídne chuť mladého živého klasického Liu Baa, která krásně demonstruje proč mám Liu Bao radši než shu pchu-er. Kandidát na to vzít celý koš.

Příprava

5g/dcl, 95°C voda, louhovat 20/15/25/35 s ….

Foto prodejce

2011 Three Cranes Brand 1128 Liu Bao - list

2011 Three Cranes Brand 1128 Liu Bao – list

2011 Three Cranes Brand 1128 Liu Bao - nálev

2011 Three Cranes Brand 1128 Liu Bao – nálev

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>