„5 let“ LongFeng.cz Xiao Beeng Cha, 2007

Kvalita

Střední lisování, lístky neporušené,  vysoký podíl tipsů

Sklizeň

jaro 2007, lisování pomocí kamenných forem zcela tradičním způsobem

Místo

Wuliang shan, Yunnan, Čína

Jméno

„5 let“ LongFeng.cz Xiao Beeng Cha = Malý svatební koláček LongFeng.cz

Prodejce a cena

longfeng.cz, cena 567,- kč za 200g koláček

Info

Suchý list voní mentolově a kořeněně. Spařený list překvapí uzenou vůní, které sekundují nepřeberné tóny kořeněné a ovocné. Velmi zvláštní a jedinečná vůně, je z ní znát vyzrálost čaje. Mao cha, surovina, ze které se lisováním produkuje finální koláček, zrála až do roku 2012 v sypané podobě, tedy celých 5 let, v suchých podmínkách. Sypaný čaj má díky většímu přístupu vzduchu k jednotlivým listům tendenci uzrávat rychleji.

První doušek byl fackou do mé tváře. Něco podobného jsem už někdy popíjel … a skutečně, chuť evokuje produkci Xiaguan TF. Nejblíže mu je chuť kterou jsem cítil při ochutnání Xiaguan Loose Leaf pchu-eru, možná díky tomu že oba čaje dlouho zrály v sypané formě. Chuť je nesmírně komplexní, chutí je ohromný počet a není jednoduché je od sebe oddělit. Prim každopádně hrají tóny kořeněné, které mohutně podpírají sladké tóny zralého tmavého ovoce. Z chuti je cítit určitá vyzrálost čaje. Na pozadí je, byť pouze velmi lehce, cítit malá stopa kafru či mentolu.

Žezlo však  vzápětí převezme kořeněná dochuť se svíravostí, která se v závislosti na délce louhování a dávkování listu mění od nepříjemně silné po příjemnou. Čaj se dá dávkováním a dobou louhování velmi dobře posunovat dle chuti konkrétního pijáka. Svíravost a některé nakyslé chuťové špičky ukazují na suché skladování, trochu větší vlhko při dalším zrání by čaji možná prospělo. Nepochopte mne špatně – tento čaj je opravdu špičkový (a přirovnání ke Xiaguan TF je pocta), jen tím říkám že prostor pro zlepšení tu je :-)

Čaj je velmi silný a dosti „zčajovává“. Charakter čaje si doslova vynucuje pozornost a plnou soustředěnost pijícího člověka, nehodí se tak jako doplněk k jiné činnosti.

Příprava

5g/dcl, 90°C voda, 1 oplachovací nálev, louhovat nálevy: 10 s / 5 s / 10 s / 15 s …. + dle chuti protáhnout či přidat teplotu vody, ale zkoušet spíše kratší časy, čaj je jinak až moc trpký, či druhý způsob použít 3g/dcl, 90°C voda, oplachovací nálev a louhovat 15-20/10/15/20 s …

 Foto

2012 "5 let" LongFeng.cz obal

2012 „5 let“ LongFeng.cz obal, obal u 2007 je totožný

2007 "5 let" LongFeng.cz Xiao Beeng Cha

2007 „5 let“ LongFeng.cz Xiao Beeng Cha

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>