Gruzie Ramiz, 2013

Kvalita

Nádherný, velký, mírně pokroucený list téměř bez tipsů, ale i bez úlomků či prachu. Kvalitní zpracování, moc hezký na pohled.

Sklizeň

jaro 2013

Kultivar

???

Místo

Gruzie

Jméno

Gruzie Ramiz

Prodejce a cena

dar, Petr Šič

Info

Po rozinkách, sušených švestkách a medu vonící suchý list láká svým exkluzivním vzhledem k okusení. Po opláchnutí se objeví stopa květů, sladkost medu, zesílí i sušené švestky.

Okusení nálevu přinese nejedno překvapení. Čaj je na standardy červených čajů překvapivě jemný a na jazyku, hrdle i žaludku jemně pohladí a přátelsky uvede svou chuť, která odpovídá 1:1 vůni. Při dostatečném louhování v nálevu dominují rozinky a mírná příjemná nakyslost; při pozdějších nálevech, či při kratším louhování dominují jemnost a medové tóny. I při přelouhování (pokud je vůbec možné) je čaj neuvěřitelně jemný, beze stop jakékoli hrubosti.

Dochuť je pouze sládnoucí, plynule vychází z chuti a rozplývá se v ústech. Exkluzivní čajík, který doporučuji každému, pro svou jednoduchost při přípravě i naprostým začátečníkům.

 

Příprava

Louhovat spíše delší dobu, 6g / 100 ml, teplota 95°C, 30/20/25/30/40/50 .. s

Foto

2013 Gruzie Ramiz

2013 Gruzie Ramiz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>