Wu Yi Single Estate Tie Lo Han AAA, 2012

Kvalita

Jako je u čajů ze série Degustace Wu Yi od Long Fengu zvykem, kvalita listu je na výbornou, čaj byl kompletně ručně sklizen a zpracován, dále bylo provedeno středně silně silné pečení na dřevěném uhlí z ovocného dřeva.

Sklizeň

jaro 2012, kompletně ruční zpracování

Kultivar

Tie Lo Han

Místo

vnitřní Wu Yi, Čína. Zahrada se nachází v nadmořské výšce 600 m.

Jméno

Tie Lo Han = Železný arhat, Single Estate = čaj pochází pouze z jediné zahrady

Prodejce a cena

longfeng.cz, v degustačním setu za cca 1500,- kč

Info

Suchý list voní vůní, která je na první pohled shodná se zbytkem Wu Yi spektra. Při druhém nádechu však člověku dojde, že je jaksi tmavší, silnější a o něco méně ovocná. Tento dojem se ještě znásobí po oplachovacím nálevu, čajík svou vůní připomíná hybrid mezi tmavým kakaovým práškem a praženou kávou.

Chuť je velice podobná vůni – moc ovocných tónů se v ní nevyskytuje, ale zejména v pozdějších nálevech se na jistou nasládlost co ovoce připomíná narazit dá. Dominantou chuti jsou však tóny kávo/kakaové směsi, podpořené tóny pečenými.

Dochuť je typická pro Wu Yi – tedy mírně aktivní, sládnoucí a chutná.

Jedná se o zajímavý exemplář, na který však musíte mít chuť a čas si jej vychutnat, jinak jeho kouzlo minete zcela a jediné co postřehnete je, že byl poněkud víc hořký. Do té správné nálady se však jedná o velmi dobrého společníka.

Příprava

4g/dcl, 95°C voda, louhovat 15/10/20/25 s ….

Foto prodejce

2012 Tie Lo Han

2012 Tie Lo Han

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>