CNNP Hunan Shouzhu Fuzhuan, 2011

Kvalita

Vysoká kvalita tmavého čaje s květy zlaté ušlechtilé plísně, list s malým podílem větví, místy sekaný. Novější ročník výborného 2007 CNNP Hunan Shouzhu Fuzhuan.

Sklizeň

předpokládám jaro 2011 a ruční sklizeň

Kultivar

Anhua Yun Tai Shan Da Zhong Ye Zhong

Místo

Yiyang, Hunan, Čína

Jméno

Hunan Shouzhu Fuzhuan cha = cihlový čaj s ušlechtilou plísní

Prodejce a cena

slavnecaje.cz, 98,- kč za 50g úlomek cihly

Info

Následník mého hei cha oblíbence. Tmavý, spíše lehce lisovaný čajík s mnohočetnými žlutými tečkami - květy ušlechtilé plísně Aspergillus Criscatus. Vůně je nasládlá, s dřevitým základem a ovocnými tóny v popředí. Ovocné tóny nejsou tak osobité a silné jako v případě ročníku 2007. Barva nálevu je spíše světle oranžová. V chuti se projevuje sladkost a ovoce s náznakem meruněk, ale meruňky bohužel rozhodně stejně jako ve vůni nejsou tak intenzivní jako u 2007. Celou chuť završuje tón společný čajům s ušlechtilou plísní, taková dusná sladkost, dřevitost .. dost obtížně se popisuje. Dochuť není aktivní, spíše je kratší a plně koresponduje s chutí nálevu, ale je hezká, sládnoucí a plynule odeznívá.

Info prodejce o výrobní továrně Anhua Tea Factory

Anhua Tea Factory byla založena roku 1902. Po svém vzniku si rychle vydobyla dobrou pověst pro výrobu kvalitních čajů a zavedení moderních technologií. Továrna je též považována za místo narození slavného červeného čaje „Huhong“. Též mnoho čajových mistrů se své umění naučilo právě zde. Továrna vlastní velké plantáže čajovníků, které jsou v prvotřídní formě. Čaje jsou zpracovány jak moderními technologiemi, tak i tradičními postupy jako např. pečení na dře-věném uhlí.

Příprava

5g/dcl, 95°C voda, 1 oplachovací nálev. Louhovat nálevy: 20s / 15 s / 30 s / dle chuti protahovat či přidávat teplotu vody. Časy záleží na tom, jak dobře je list oddělen, pevně lisované kusy čaje vydávají chuť pomaleji, vyžadují tedy delší louhování. Naopak oddělíte-li pečlivě list, doporučované časy louhování zkraťte.

Foto

Čaj je vzhledem totožný se svým starším bratrem, proto použiji stejnou fotografii.
2007 Hunan Shouzu Fuzhuan

2007 Hunan Shouzu Fuzhuan

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *