Nepal FF Guranse FTGFOP, 2013

Kvalita

FTGFOP, kvalitnější list s občasným tipsem, krátké zpřehýbané drátky

Sklizeň

jaro 2013, první letošní sklizeň

Kultivar

? – dle mého odhadu z čajovníků typu China, ale ruku do ohně bych za to nedal :-)

Místo

Nepál, zahrada Guranse

Jméno

Nepal Guranse

Prodejce a cena

e-shoptea.cz, 247,- za 50g, ochutnával jsem vzorek zdarma

Info

První jarní čaj z Himalájí. Vůně typická pro první Nepálské sklizně. Možná trochu usedlejší než jsem čekal, ale vynahrazuje to svěží sladkou ovocnou vůní podobnou meruňkám.

V chuti je tento čajík jemný, není svíravý. Zvykl jsem si na občasnou svíravost FF, která chuť vhodně doplní a podtrhne a myslím že by i tomuto čajíku slušelo trochu přiostřit projev. Chuť je jinak velmi příjemná – sladká, květinová a ovocnější. Cítit lze i příjemný citrusový podtón. Příjemné pitíčko.

Dochuť není moc zajímavá, chuť zaplní ústa a pak zkrátka pomalu odezní. Komplexní dochuť ale není vlastnost kterou bych u čajů tohoto typu vyhledával, takže mi to vůbec nevadí. Příjemný čaj na relax ke knížce.

Příprava

Možno připravit jako jednonálev i vícenálev, osobně mi však víc chutnal připravený klasickou vícenálevovou přípravou, kdy vyprodukuje chutné 3 nálevy.

4g/dcl, 90°C voda, louhovat 20/30/60 s ….

Foto prodejce

2013 FF Nepal Guranse

2013 FF Nepal Guranse

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>