Anxi Se Zhong Mao Xie AAA, 2010

Kvalita

Soutěžní třída čaje, kvalita AAA. Středně velký list, sem tam i mírně potrhaný, nicméně spíše minimálně, stočený do drobnějších granulek. Oxidace 15%, velmi lehké pečení.

Sklizeň

podzim 2010, kompletně ruční sklizeň i zpracování

Kultivar

Se Zhong Mao Xie

Místo

vesnice Da Ping, Anxi, Fujian, Čína

Jméno

Mao Xie = Ochmířený krab

Prodejce a cena

longfeng.cz, 119,- kč za 50g.

Info

Suchý list voní krásnou smetanově jemnou a sladkou vůní květů, někdo jí identifikuje jako vůni magnólií. Spařený list voní více těžce, s náznakem orientálního koření.

Samotný nálev má světlou zelenožlutou barvu, vůně jím zanechaná v šálku je (překvapivě) velmi podobná vůni suchého listu, na jejím okraji lze zachytit i tón sladšího citrusu. Chuť je krásná, velmi hladká, smetanová a sladká. V jistých ohledech připomíná svou sladkostí a čistotou taiwanské čaje.

Na chuť ihned vzápětí naváže dochuť, která je živá a aktivnější (byť samozřejmě zdaleka ne tolik aktivní jako u archivních sheng pchu-erů), byť je intenzivní spíše kratší dobu a pak velmi pomalu slábne. Celkově bych jí označil jako středně dlouhou až delší.

U tohoto čaje je až neskutečný poměr cena/výkon, ale i bez ohledu na jeho nízkou cenu je to moc dobrý čaj, který bych neváhal připravit libovolné návštěvě.

Příprava

5g/dcl, 95°C voda, louhovat 15/10/15/25 s …. vydrží poměrně velké množství nálevů.

Foto prodejce

2010 Se Zhong Mao Xie AAA

2010 Se Zhong Mao Xie AAA

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>