Ba Xian Xiang Dan Cong, 2012

Kvalita

List je velký, kvalitně zpracovaný, má neporušené okraje a neobsahuje zlomky. Lehčí pečení na dřevěném uhlí, oxidace kolem 25%.

Sklizeň

17. dubna 2012

Kultivar

Feng Huang Shui Hsien, varieta Ba Xian Dan Cong

Místo

Feng Huang Shan, Guangdong, Čína

Jméno

Ba Xian Xiang Dan Cong = Osm nesmrtelných

Prodejce a cena

teanet-cn.cz, 240,- kč za 50g

Info

Dle prodejce jeho nejšpičkovější cenově dostupný Dan Cong. Po opakované přípravě tohoto čaje mu musím dát za pravdu. Vůně suchého listu je okouzlující, sladká a omamná, má více složek. Říká se, že právě osm, ale pro většinu lidí je dominantní pouze jedna. Já v ní cítím květy orchidejí a li chi a takový jakoby mléčný či smetanový nádech. Dále se v ní na pozadí projevuje jemné pečení na dřevěném uhlí.

Chuť se s postupujícími nálevy mění, ale celkově je stabilní a nehroutí se. První nálev je sladký, jemný, s jemným nádechem chutí evokujících orchideje. Orchidejová chuť se poté v dalších nálevech začne víc a víc prosazovat, aby potom začala ustupovat a dominantu zaujaly tóny li chi a obecně ovocné tóny. V pozdních nálevech je nakyslost li chi dominantní. Moc pěkné jsou také lehce jakoby kořeněné a smetanové tóny přítomné na pozadí všech nálevů.

Dochuť je výtečná, velmi dlouhá, podle čísla nálevu buď víc smetanově jemná nebo naopak víc do li chi a ovoce, v pozdějších nálevech lehce nakyslá.

Středně povzbudivý čaj, výborný na koncentraci, velmi podpoří trávení. Osobně po vypití tohoto čaje dostávám hlad. Pít se dá kdykoli, i večer. Výborný, opravdu výborný čajík.

Příprava

4g/dcl, 85-95°C voda, louhovat 15/15/20/25 s ….

Čaj je na přípravu vcelku nenáročný, přelouhování vede k trpkosti.

Foto od prodejce

2012 Ba Xian Xiang Dan Cong

2012 Ba Xian Xiang Dan Cong

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>