Assam SF Hattialli Golden Lion, 2012

Kvalita

Kvalitní drátkovitý list s téměř 100% zlatých tipsů. Přítomno malé množství úlomků. Ortodoxně zpracovaný čaj.

Sklizeň

léto 2012, kompletně ruční

Kultivar

?

Místo

zahrada Hattialli, Assám, Indie

Jméno

Hattialli Golden Lion = Zlatý lev z Hattialli

Prodejce a cena

darjeeling.cz, 290,- kč za 50g

Info

Suchý zlatý list voní krásnou sladkou a svěží, velice silnou vůní, která připomíná med a květy. V pozadí lze cítit několik tónů sladké čokolády. List má značně atraktivní vzhled.

Samotný nálev má temně rudou až hnědou barvu. Jeho chuť je však překvapivě hladká, smetanově krémová a snoubí se v ní chuti medu, květů a zralého ovoce. Medová chuť je spolu s květovou dominantní.

Čaj disponuje krásným čokoládovým a kořeněným dozvukem, který trvá středně dlouhou dobu. Čaj je svým charakterem překvapivě podobný některým čínským červeným čajům. Je středně povzbudivý, vhodný v podstatě kdykoli, jen večer už bych byl opatrný.

Příprava

3g/dcl, 95°C voda, louhovat 15/10/25/35 s ….

Čaj je na přípravu relativně nenáročný, při přelouhování však hořkne. Ačkoli se Assámské čaje většinou hodí akorát na jednonálevovou přípravu, u tohoto kousku doporučuji udělat si vícenálev a vychutnat si jej do detailů.

Foto prodejce

2012 Assam SF Hattialli Golden Lion

2012 Assam SF Hattialli Golden Lion

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>