Xinhua Qu Jiang Bao Pian, 2009

Kvalita

drobnější sekaný list lisován do tvaru mince, nízký obsah větviček, kvalitativně se jedná o druhou nejvyšší sortu

Sklizeň

produkce 20. září 2009

Kultivar

?

Místo

vesnice Shuang Lin,okrsek Fengjiazhen, Loudi, Xinhua, provincie Hunan, Čína

Jméno

Xinhua Qu Jiang Bao Pian = Mincový čaj

Prodejce a cena

slavnecaje.cz, 158,- kč / 60g balení 10 mincí, mince má tedy 6g

Info

Do tvaru mincí lisovaný čaj vyrobený podle starobylé receptury pocházející z období dynastie Song, vyrobený v Xinhua Tea Factory. Různě velký sekaný list s nízkým výskytem větviček disponuje pouze velmi jemnou sladkou vůní. Druhá nejvyšší sorta tohoto několikrát fermentovaného čaje. Vyrábí se tak, že se nejdříve dvakrát napaří a poté dvakrát fermentuje za studena. Zpracování je velmi obtížné a zdlouhavé, avšak kompletně ruční a tradiční. Jako každý hei cha platí že čím starší tím lepší :)

Po opláchnutí listu a nabobtnání celé mince (krásný a okem viditelný proces zvětšování) jak vsákla vodu se čaj rozvoní krásně ovocně a sladce. Nálev je v prvních nálevech lehce zakalený a tmavě oranžový. Chuť je v základu sladká, dominují v ní ovocné tóny peckovin, především meruněk, v pozadí je lehká zemitost a závěr patří chuti lehce nakyslé, která však s dalšími nálevy slábne.

Dochuť je poměrně dlouhá, sládnoucí, moc příjemná, usedlejší. Čajík s lehce ochlazujícími účinky a výdrží přesahující 5 nálevů, možno pít i večer, i když nejspíše ne 5 min před spaním. Zajímavý a dobrý čajík.

Příprava

1 mince (6g) na dcl, 99°C voda, oplachovací nálev, nechat minci vstřebat vodu a poté louhovat 15s/10s/10s/20s … prodlužovat časy louhování.

Foto

2009 Xinhua Bao Pian

2009 Xinhua Bao Pian

2009 Xinhua Bao Pian vylouhovaný list

2009 Xinhua Bao Pian vylouhovaný list

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>