Nan Mu Chun „Jing Mai Gu Shu“, 2011

Kvalita

Lehčeji lisovaná bing cha s podílem tipsů, list dobré kvality

Sklizeň

čaj produkován v 2011, sklizen byl však v 2010

Místo

Menghai, Yunnan, Čína

Jméno

Nan Mu Chun „Jing Mai Gu Shu“

Prodejce a cena

yunnansourcing.com, 20$ = cca 400 kč / 357g koláč, cena je včetně poštovného

Info

List voní krásně sladce, smetanově a oříškově. Fermentace byla provedena střední, dle prodejce cca 70%. List pochází pouze z oblasti Jing Mai.

Čaj po zalití poskytuje neuvěřitelně tmavý nálev rudo černé barvy. Na první polknutí působí zemitě s tóny hořké čokolády, ale při dalším popíjení se změní v krásně hladkou jízdu po království smetany, silné hořké čokolády a oříšků. Zemité tóny většiny shu pchu-erů tvoří až pozadí chuti, by se projevují silněji. V chuti jsou dále vcelku znát jisté živé tóny, zřejmě kvůli střední fermentaci, čaj tedy není nudný a nabízí zajímavou dochuť s lehkým náznakem mentolu. Střední míra fermentace také znamená, že tento čaj se časem může ještě zlepšovat.

Příprava

5g/dcl, 99°C voda, oplachovací nálev, poté nechat chvíli odpočívat aby nalámané kousky vstřebaly vodu. Nálevy poté louhovat 20s/15s/15s/25s/40s … v případě konvičky časy trochu protáhnout.

Foto prodejce

2011 Nan Mu Chun "Jing Mai Gu Shu"

2011 Nan Mu Chun „Jing Mai Gu Shu“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>