Liu Bao Three Cranes Brand te Hao Xiao Bing Cha, 2007

Kvalita

Te Hao – prémiová. Takovéto označení mimo jiné značí, že pro výrobu byl použit pupen se dvěma lístky nebo pupen se třemi lístky a třídění byla věnována zvýšená pozornost.

Sklizeň

Sklizeň: 2006, Produkce: duben 2007

Místo

Liubao a Wuzhou, Cangwu, Guangxi, Čína

Jméno

Liu Bao Cha – čaj šesti pevností

Prodejce a cena

dobrecaje.cz/shop, 173,- za 100g koláček

Info

Liu Bao je druh Hei Cha (tmavý čaj), který prošel fází dodatečné fermentace. Základem je čaj zpracovaný podobně jako shu pchu-er metodou Wo Dui.

Čaj byl sklízen roku 2006 v okolí vesnice Liubao (provincie Guangxi). Plantáže se nacházejí na svazích hor v nadmořské výšce 1000 – 1500 m n. m, které jsou po většinu roku zahaleny v mlze. Prostředí hor se zelenými lesy a velkou vlhkostí jsou ideální prostředí pro zpracování čaje Liubao a jeho skladování.

Lisování do podoby malých 100 g koláčků proběhlo v dubnu roku 2007, čajík dále 3 roky zrál v továrních skladech.

Čaj nese označení „Te Hao“, což značí prémiovou kvalitu. Takovéto označení znamená, že pro výrobu byl použit pupen se dvěma lístky nebo pupen se třemi lístky a třídění byla věnována zvýšená pozornost. Čaj obsahuje tedy jen kvalitní lístky bez příměsi spálených či jinak poškozených lístků.

Guangxi Wuzhou Tea Factory je čajová továrna, která byla založena 18. ledna 1953. Nachází se ve městě Wuzhou (provincie Guangxi), jenž je situováno do údolí řeky Yuanyang.

Příprava

5g/dcl,  95°C voda, louhovat nálevy: 20/15/15/15/20 … časy volit takto delší u čajů s pevnějším lisováním.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>