Liu An Anhui, 1990’s

Kvalita

Liu An výtečné kvality

Sklizeň

neznámá, čaj pochází z 90. let 20. století

Kultivar

Qimen Xiao Ye Zhong

Místo

Anhui provincie, Čína

Jméno

Liu An

Prodejce a cena

Dar, cena neznámá, na internetu kolem 180 kč za 10g.

Info

Soukromá produkce čaje Liu An, která od výroby zrála v bambusových koších v provincii Anhui v Číně. Čaj je vyroben z listu kultivaru Qimen Xiao Ye Zhong, který se také používá pro výbrobu červeného čaje Qimen. Liu An se vlivem historického vývoje takřka přestal vyrábět a k obnovení produkce došlo až v 80. letech 20. století.

Čaj produkuje tmavý zpočátku rudý později hnědý nálev s typickou jemnou vůní. V chuti se velmi projevují bambusové tóny, dále tóny hořké čokolády. Vlivem dlouhodobého zrání řekl bych v ideálních podmínkách čaj disponuje sladkou a mentolovou dochutí na patře, v jistých ohledech tak připomíná dobře zralý sheng pchu-er. Chuť obecně je vlivem zrání velmi vyvážená a harmonická, dochuť dlouhotrvající. Výborný čajík!

Příprava

5g/dcl,  95°C voda, louhovat nálevy: 10/5/15/20 … nezapomenout louhovat i s kouskem bambusového listu jak velí tradice :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>