Xing Hai San Cha Leaf Gr. 7 2004

Sklizeň

jaro 2004, sklízeny větší listy

Místo

Meng Hai, Čína, směs z různých částí této oblasti

Prodejce a cena

longfeng.cz, 117kč za 50g

Popis od prodejce

Třída: listová třída 7
Zpracování a fermentace: podzim 2004, fermentace provedena ve vrstvách klasickým způsobem převzatým z Meng Hai Tea Factory.
List: list velikostí naprosto odpovídá deklarované listové třídě (jde o označení velikosti, nikoli kvality), celkový vzhled je úpravný a jednotný, vzhledem k velikosti listu až nezvykle jednotný. Vůně spařeného listu je velmi silná a komplexní, čistá, ušlechtilá, naprosto charakteristická pro kvalitní shu pchu-ery z Meng Hai Tea Factory, cítím vůni přezrálého a sušeného ovoce (švestky), kakaa a mléčné čokolády, doplněnou těžším tónem květovým a stopou vzácných dřev.
Nálev: barva nálevu je temně rudá, vůně plně koresponduje s vůní suchého listu, vůně je čistá, středně silná, naprosto charakteristická pro kvalitní shu pchu-ery z Meng Hai Tea Factory, cítím vůni zahradního ovoce (švestky), kakaa, doplněnou těžším tónem květovým a topičkou smetany. Chuť nálevu je ušlechtilá a hladká, chuť je velmi bohatá, komplexní, plná a úplná v každém okamžiku a v každém směru, evokuje kvalitní produkce Meng Hai Tea Factory, není prvoplánově atraktivní ani líbivá, spíše bych ji označil za velmi klasickou, cítím spektrum květových chutí doplněné kakaovým tónem, velmi decentně je přítomen tón vzácných dřev, ovoce (švestky) a stopička mléka a ořechů
Zrání: čaj zrál do roku 2011 v oblasti Guang Zhou. Potenciál k dalšímu zrání je u tmavých pchu-erů obecně omezený technologií dodatečné fermentace. Tento čaj doporučuji vzhledem k míře fermentace k delšímu, minimálně 10 let dlouhému zrání, naprosto výtečný je však také k okamžitému popíjení.

Příprava

Tento čaj není na přípravu nijak náročný, vzhledem k tomu, že jde o čaj produkovaný z větších a houževnatějších listů, rozvine se chuť plně až ve třetím nálevu. 4g/dcl, 99°C, louhovat 15/10/25/45 s.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>