Mi Lan Dan Cong Single Estate A+ 2011

Kultivar

Shui Hsien (varieta Mi Lan D.C.)

Sklizeň

jaro 2011, kompletně ručně

Místo

úpatí Wu Dong Shan, Chao Zhou, Fujian, Čína

Prodejce a cena

longfeng.cz, 177kč za 50g

Popis od prodejce

Oxidace/pečení: 30%/střední
Charakteristika:
 kompletně ručně sklízený, zpracovaný i pečený oolong produkovaný z časné jarní sklizně z jediné zahrady ve Wu Dong Shan, středně pečený. Ve vůni suchého listu se objevuje typická kombinace těžších květových a medových tónů. Nálev je medově zlatavý, jeho vůně je příjemně těžší, medově květová, typická pro daný kultivar. Chuť nálevu je velmi čistá, hladká, příjemně silná a až neskutečně aromatická, pro tento čaj naprosto charakteristická, snoubící typický (a u této třídy nesmírně výrazný) květově těžší tón orchidejí s tóny tmavého lesního medu a tóny ovocnými (li-či), přecházející do dlouze doznívající dochuti. 
Poznámka: 
silněji pečená jarní produkce, nemíchaný list z jediné zahrady, dobrý potenciál k střednědobé archivaci.

Příprava

Tento čaj je na přípravu zcela nenáročný, při delším louhování či přílišném dávkování listu se však mohou v nálevu poněkud převážit tmavší tóny a chuť je pak málo barevná a jednostranná. 4g/dcl, 95°C voda, louhovat 15/10/25/45 s.

Fotky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>